Jak programátorská krysa sedavá začala se hýbat


Zajímavé, že jako mladší (chápej, pár let zpět) jsem nenáviděl všechny formy pohybu. Byla to pro mě jen ztrátu času. Času, o kterém jsem si myslel, že jej dokážu lépe využít u počítače učejíce se nové zajímavé věci, prozkoumávající nepoznaný nehmotný prostor, než při pobíhání po venku.

Člověk dříve či později dospěje v životě do fáze, obzvláště v dnešní době, kdy ho stres začne pomalu ale jistě ničit. Spoustu sil bere už jenom pouhé držení této stres páry pod pokličkou. Stává se, že sem tam pára přece jenom uteče a pak to zpravidla schytají lidé v nejbližším okolí. Kolegové v práci, rodina, přátelé. Později je to člověku líto, snaží se věci napravit, ale nakonec frustrace jenom přidá více páry do kotle a nebezpečí dalšího výbuchu je ještě větší. Nebezpečná životní spirála je tu. Tuto situaci si uvědomujeme a snažíme se s ní něco dělat, ale někdy prostě řešení nenalézáme.

Já pro sebe řešení našel a tím je sport. Kolo, běh, plavání, pěší turistika, nedávno premiéra na vodě (Sázava). Ať je to jakýkoliv pohyb, pomáhá. Pomáhá čistit hlavu, vlévá do žil optimizmus, sílu překonat tyto každodenní drobnosti.

Takže minimálně jedno řešení tu je. A kdo bude dál hledat určitě najde i další.)

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s